..::MANHATTAN EGYÜTTES::..

::: Regisztrálj! :::
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
::: Szavazz! :::
Melyik fiú volt a kedvenced?

Sanyi
Vilma
Szabi
Csoki
Tomi
egyik sem
mindegyiket imádtam
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
::: Számláló :::
Indulás: 2007-02-18
 
::: Ajánló :::
 

::: Rajongói Versek, Történetek, Naplók :::
::: Rajongói Versek, Történetek, Naplók ::: : 1998-2008 Internetes cikkek

1998-2008 Internetes cikkek

CYBERPRESS 1998., szabadfold.hu , zeneforum.hu , exoticzenekar.huwww.hirextra.hu, piramisplusz.hu,  vasarnapreggel.hu,


Forrás: CYBERPRESS 1998.

"Az utóbbi időben kevesebbet lehetett róluk hallani..."

 

Rájt Manhattan

     A Manhattan zenekarnak a napokban jelent + legújabb albuma. Az elmúlt években jelentős személyi ( Az alapgárdából ma már csak Vilmányi Gábor és Csoki tagja a formációnak.)  és zenei változásokon átesett csapat, s ma már inkább tekinthető zenekarnak, mint énekegyüttesnek. Az utóbbi időben kevesebbet lehetett róluk hallani, mint régebben. Csend vette körül a bandát, hiába jelent meg tavaly egy eléggé útkereső albumuk. Talán vannak olyanok is, akik még azt sem tudják, hogy másfél évvel ezelőtt Dobi Sándor miért vált ki a csapatból, s miként került be a képbe az új tag, Kelemen Tamás, azaz Kele.
 Ezen kérdések megválaszolása érdekében, s a napokban megjelent új, az előzőektől némileg eltérő stílusban fogant albumuk megjelenése miatt ültünk le egy baráti hangulatú beszélgetésre egy napsütéses őszi délelőtt...
 - Én inkább kis csendnek nevezném - reagál Vilmányi Gábor -. Dobi Sanyi kiválása nagyon egyszerű ok miatt történt: már semmiféle koncepciónk nem egyezett, sem zenei, sem emberi,  ezért közös megegyezéssel elváltunk egymástól. Ez egy hirtelen jött lépés volt, nem volt előre meghatározva, hogy most tagcsere lesz. Ezek után nagyon el kellett gondolkodnunk a hogyan továbbról, akárcsak Varga Szabolcs kiválásakor négy évvel ezelőtt. Akkor sikerült kikecmeregni egy olyan lemezzel, amely szerintem szakmai oldalról nézve nagyon jól sikerült. Az 5. albumunkról beszélek, amelyen a Piramis dalait dolgoztuk fel. Na, a következő korongon nem tudtuk, hogy mit csináljunk, emiatt lett olyan ösztönszerű az egész korong. Nekünk nagyon tetszett, csak valószínűleg a 97-es közízlést nem találta meg. Ez persze nem azt jelenti, hogy most nagyon figyeltük volna az aktuális zenei trendet. Nem volt tudatos, hogy új lemezünkön a régi rockzene és a ma divatos diszkóműfajok keveredjenek. Mi 91-ben sem két évre terveztük a zenekart, mint mások, akik csak az üzletet látták bennünk.

 

 

Nem vették észre, hogy nem tárgyakkal kell dolgozniuk, hanem emberekkel. Gyakorlatilag a Szabolcs kiválása is azért történt, mert máshogy képzelte el ezt az egész sztárságot a  békéscsabai pincében, mint amilyen lett...
 - Mindenképpen ki akartunk lépni ebből a " szépfiúk" mederből, hiszen mi voltunk az első énekegyüttes, s most már �627" követőnk van- fűzi hozzá Csoki.- Egyébként a mai fiúcsapatokat nagyon arctalannak tartom. Ha bekapcsolom a rádiót, nem tudom megmondani, hogy kik énekelnek, hiszen mindegyiküknél ugyanaz a hangszín, szintetizátorszőnyeg  szerepel.  A váltás is ezért történt, hiszen megalakulásunk óta eltelt hét év, más lett a gondolkodásmódunk, mást szeretnénk sugallni. A táncolásból is kinőttünk... Emiatt nemcsak a zene módosult, hanem a szövegek is megváltoztak, mélyebb tartalommal bírnak. Vilmányi Gábor szerintem most ért be, mint szövegíró, olyanokat írt, hogy na...
 - Mondhatni visszatértetek zenei gyökereteikhez, hiszen mindhárman rock bandából érkeztetek a Manhattanba, Gábor az Exoticból, Csoki a Fixből, Kele pedig a Loveból...
 - Igen, bár másféle rockzene ez, mint amit annak idején játszottunk-válaszol Csoki.
 - Szerintem a zenehallgató embernek elôbb-utóbb be kell fogadnia azt a  zenei műfajt, amelytől még korábban idegenkedett is -folytatja Gábor. Én is így voltam a technoval, mert nem értettem. Meg kell érteni minden zenét, hiszen minden stílusban van valami érték. A technoban számunkra maradandó részt kevertük a rockzenével, ami már bennünk volt.
 - Kele, Te pár évvel ezelőtt a Love zenekarban gitároztál. Miként lettél Manhattan tag? S egyáltalán, mi volt a véleményed a csapatról?
 - Életem első gitáros díját 16 éves koromban Környei Attila, a banda korábbi menedzsere adta át. Elhívott néhány koncertre, mert kiváncsi volt a véleményemre. Meghallgattam az első turnéból három-négy bulit, s meg kell mondjam nagyon tetszett, az akkori produkciókat nézve nagyon profinak tartottam, mind a zenét, mind a körítést.  A Love feloszlása után egy héttel felhívott a Gábor, hogy lenne-e kedvem velük zenélni. Én azonnal igent mondtam. Persze, mert először azt hittem, gitárosnak hívnak, de kiderült, hogy énekelnem kell. Ezen elgondolkodtam, hiszen addig hosszú hajjal gitároztam, s a frontemberi szerepkört - néhány alkalom kivételével- nem igen gyakoroltam. Bekerültem a csapatba, elkészítettük a 6. lemezt, ami szerintem jobban hasonlít egy jól sikerült demóhoz, mint egy nagylemezhez. Egy nagy útkeresés volt. Viszont úgy érzem, az új albummal abszolút magunkra találtunk. A visszajelzésekből érezzük, hogy nagyon hiteles most a csapat. Annyira felszabadultak lettünk, hogy ezt a közönség is nagyon érzi, lejön a színpadról, hogy szeretjük, amit csinálunk. S ez nagyon fontos.

Major Márton



1998. november 02., hétf� 00:00

 



 

Forrás: szabadfold.hu 2008.

Csokiból épült fel a Piramis

2008. november 08. | szombat
 
Bőrszerkós rockerré változott az egykori Manhattan együttes nyálas popfiúja. Révész Sándor után ő lett a Piramis énekese.

– Ha 1981-ben Révész távozása után Csokit bevesszük a Piramisba, nem kellett volna abbahagynunk – jegyezte meg a minap Závodi János, a Piramis gitárosa, akinek annyira megtetszett a Piramix nevű, Piramis-dalokat játszó együttes, hogy alkalmanként beszállt egy-egy koncertjükbe.

Nyemcsók János, alias Csoki, a Fix majd a Manhattan egykori tagja újraélesztette egykori rajongását a Piramis iránt, s három éve összehozta a Piramix együttest, amely igazi koncertzenekarrá nőtte ki magát. Hírük nyomán a Piramis hajdani tagjai is elkezdtek szállingózni a bulijaikra, és Závodi után egyik életképes pillanatában még Som Lajos is színpadra lépett velük.

– A Piramison nőttem fel, s most azt csinálhatom, amin felnőttem – meséli Csoki. – Csodálója voltam a zenekarnak, Révésznek, s amikor egyszer a Manhattan valamilyen díjat kapott, azt kértem ő adhassa át. Máskor pedig a második Piramis lemez borítóján viselt ingjét ajándékozta nekem, máig nagy becsben tartom.

A kilencvenes évek nyálas zenét játszó Manhattanjének popfiúja hozzáteszi, hogy eleinte azt hitte, a Piramis-rajongók alaposan megfricskázzák majd e múltja miatt.

– Először a makói expón játszottunk a Piramix-szel, s miután ötször visszatapsoltak bennünket, kezdtem megnyugodni – idézi a kezdeteket Csoki. – S ma már ott tartunk, hogy az egykori Piramis tagjaival léphetek színpadra. A Piramix megszűnt, ismét felépült a Piramis. Igaz, Köves Miklós, a doboknál már hatvan éves, Závodi Janó is elmúlt hatvan, Gallai ötvenöt, én jóval fiatalabb vagyok, de ezzel nem lesz gond. Érdekesség, hogy a Piramis egykori első menedzserével, Hajnal Gáborral dolgozunk együtt. A zenekarnak harminc éve nem volt országos turnéja, most lesz. Március hatodikán kezdünk, s ahogy elnézem magunkat, az érdeklődést, biztos van öt év ebben az új Piramisban.

Nem véletlenül jegyezte meg a legendás Piramis billentyűse, Gallai Péter: „Csoki a garancia arra, hogy megint jó lesz, amit majd csinálunk..."

Csontos Tibor



forrás: www.hirextra.hu 2008.

A már nem is tribute zenekar: Piramix

Három generáció játszik együtt a Piramis-tribute bandának induló Piramix együttesben. Hogy most már miért aggályos tribute-nak nevezni? Mert a nagy csapat fele is az ifjakkal játszik: Gallai Péter és Závodi János nyomul együtt Nyemcsok Jánosékkal.
2008. augusztus 7. csütörtök 07:39 - Szalay Gergely

A többek között a Manhattanből is ismert Nyemcsok János (Csoki) 1975 óta elszánt és tántoríthatatlan Piramis-rajongó – ezt azok is tudhatják, akik emlékeznek az akkor már három tagú formáció Piramis-feldolgozásokat tartalmazó lemezére. Mostanában szintén Piramis-nótákkal foglalkozik: ő a három éve tribute bandaként indult csapat énekes-frontembere.

A csapat tribute-nak sem lenne rossz: Csoki mellett játszik benne Vörös Gábor basszusgitáros, Galántai Zsolt dobos is – egyiküket sem kell bemutatni a zenekedvelő nagyérdeműnek. A zenekar tagja billentyűs poszton pedig nem más található, mint Csoki kisebbik fia, Bence, aki tizenhat éves korára már visszavonhatatlanul Piramis-rajoongóvá vált, kedvence a például Favágóként és bikinis férfiként is ismert Gallai Péter. Aki nem mellesleg szintén a zenekar tagja, természetesen szintén billentyűsként. Ja, gitáron bizonyos Závodi János nyomul – a tehetséges fiatalember korábban a KEX, a Non-Stop, a Mini, és a HBB soraiban is megfordult. Meg Gallaival (plusz egy Som Lajos és egy Révész Sándor nevű illetővel) a Piramisban. Igen, abban a bizonyos Piramisban. Igen, két legenda játszik együtt bősz rajongóival – és egyikük gyermekével, aki még bőszebb rajongó. Ennyit a generációs szakadékról.

A háromból két generáció jeles képviselője: Csoki és Gallai volt Hartmann Zoltán vendége a Pont FM Rocközön című műsorában. Természetesen megkerülhetetlen volt a kérdés: milyen érzés Csokinak gyerekkori idoljaival egy színpadon játszani? A válasz várhatóan keveseket lep meg: csodálatos érzésről van szó, az énekes gyakorta meghatódik a gondolattól. Olykor még mintha könnyek is csillognának a szemében a színpadon. De külső szemlélők is arról számolnak be, hogy teljesen másképp viselkedik: szinte lebeg, láthatóan boldog ebben a közegben.

Gallai Pétert kevésbé hatja meg ez a helyzet: mint mondta, igazán még sosem gondolkodott el ezen. Ők csak játszanak, a lehető legjobban. Őt inkább az a felelősség izgatja, ami az ő vállukat nyomja: minden körülmények közt a legjobbat kell nyújtaniuk. Egy dolgot viszont nem szabad elfelejteni: – mondta – jelesül azt, hogy mindez mégis csak játék. Ennek megfelelően nem szabad komoly élet-halál harcként tekinteni a dologra: pusztán a legfontosabb játékként. Ami minden körülmények között kötelező: nagyon figyelnek egymásra a zenészek – árulta el. Annyira, hogy lassan a próbákat is visszafogják: a dalok már bennük vannak, a további erőlködés csak görcsösséget szülhet – azt viszont ők sem akarják, és a közönséggel szemben sem lenne szép.

A játék-vonalat erősítendő megszólalt az Égni kell című dal, amit Gallai sosem szeretett – viszont Csoki hangja megdöbbentően révészes. Annyira, hogy a billentyűs szelíden korholta is egy sort: pont úgy énekel, mint a Sanyi, ahelyett, hogy magát adná. Nos, ennél súlyosabb sértés senkit ne találjon meg az olvasók közül.

Ráadásul úgy tűnik, a közönség is elégedett a csapat teljesítményével: különösen a határon túl, haol korábban nem volt Piramis-koncert. Így például Füleken vagy Marosvásárhelyen. Utóbbi koncerten egy csütörtöki estén több ezer néző gyűlt össze, hogy élőben hallja a legendás dalokat. Az estét pedig olyan hatalmas szeretettel hálálták meg a zenekar tagjainak, hogy az ezt mesélő Gallai hangja is furcsán elszorult. Érthető: harminchárom évet vártak a zenekarra, aminek a felét így is megkapták. A másik fele pedig van olyan jó, mint az eredeti – a kölcsönös meghatottság legalábbis érthető.

Különösen, amikor a koncertek végén felcsendül a Szállj fel magasra (erről nem tudjuk, Gallai szereti-e; mi igen...)...

Nyolcadikán a Margitszigeten Önök is meggyőződhetnek róla.



Forrás: piramisplusz.hu 2010.

Nyemcsók János

Énekesi szereplését amatőr rock zenekarokban kezdte, így többek között tagja volt a Madonna, LPX, Boutique, Akció és Vídia nevű együtteseknek.

Nyemcsók János

1988-ban alakult első profi zenekara, a Fix együttes, amellyel szép sikereket értek el, nagylemezük is megjelent, több slágerük is volt. A kor divatjának megfelelő (sőt, azt kicsit meg is előző) rockot játszó zenekar több külföldi sztárral koncertezett és külföldön, pl. Németországban is sikeresnek bizonyultak. 1990-ben lett a Manhattan tagja, amely több éven keresztül a legnépszerűbb magyar együttesek közé tartozott, több aranylemezes sikert értek el. 2oo1-ben a Fehér Csoki nevű csapat következett, majd megalapította a Piramix együttest, ezzel teljesült rég álma, a fanatikus Piramis rajongó énekes, azokat a dalokat énekelhette, amelyeket mindig szerette volna. Később a Piramix vendége, majd tagja lett Závodi János és Gallai Péter...



Forrás: vasarnapreggel.hu

Kelemen Tamás ma kever és gyereket nevel
 
 
 
Tinilányok ezrei sikoltottak, amikor a Manhattan együttes srácai 1991-ben rázendítettek a dalra: Rossz vagyok, de használható. Az együttes – és velük egy korszak – azóta eltűnt, és a zenekar tagjai is külön utakat járnak. Dobi Sándor és Varga Szabolcs felhagyott a zenéléssel. Vilmányi Gábor az Icon zenekarban énekel, Nemcsók János a Piramisban zenél, Kelemen Tamás pedig az Első Emelet gitárosa. Igaz, csak mellékállásban.
„Akkor léptem be a Manhattanbe, amikor Dobi kilépett – mondja Kelemen Tamás. – Egyik régi taggal sem tartom a kapcsolatot napi szinten, de néha beszélünk. 2003-ban, mikor feloszlott a zenekar, próbáltam összehozni egy új csapatot, de a kiadók nem voltak vevők a zenénkre. Később Roxx 69 néven létrehoztam egy zenekart, játszottam a Groovehouse-ban, most az Első Emeletben. A legtöbb időmet azonban a hangmérnöki székemben töltöm. Ami nem baj, hiszen megnősültem, két gyönyörű gyermekünk született: Anna Viktória tíz-, Kristóf kilencéves.” n B. B.

 



Forrás. zeneforum.hu 2007.

44 éves Dobi Sanyi
  [2007.04.19.]  - ZeneFórum
 

1963. április 19-én született, vagyis ma tölti be 44. életévét Dobi Sándor, a Manhattan együttes egyik alapító tagja. 1991-ben Környei Attila, az R-Go basszusgitárosa gondolt egy merészet, és a nyugaton már létező fiúcsapatok mintájára idehaza is létrehozta az első táncos-énekes együttest.


A négy tag kiválasztását hosszas kutatómunka előzte meg, ám Varga Szabolcs, Dobi Sándor, az Exotic-ból átigazolt Vilmányi Gábor és a Fix zenekar énekese, Csoki rövid idő alatt beváltotta a hozzájuk fűzött reményeket. Első, Geszti Péter által írt daluk, a Rossz vagyok egy csapásra meghódította az akkori tizenéves korosztályt. Debütáló nagylemezüket egészen 1995-ig évente újabb album követte, ám az Ajándék megjelenése után Varga Szabolcs kivált a kvartettből, rá egy évre pedig Dobi is dobbantott. Így Csoki és Vilma új tag után nézett. Meg is találták őt a Love együttes gitárosának személyében, és az Ugyanaz a tűz című latinos hangvételű nagylemezt már Kelemen Tamás közreműködésével vették fel. Ezt követte 1998-ban a sorban és címében is Hetedik, amelynek dalaiban a gitár került előtérbe. A következő évben pedig kiadták legnagyobb slágereiket felvonultató Best of... lemezüket. 2003-ban jelent meg a Manhattan 10. Újra + újra című albuma.


 


Forrás: Velvet.hu 2010.

kisebb

Hova tűntek a kilencvenes évek magyar fiúegyüttesei?

Manhattan

Bár a jóképű srácokból toborzott kirakatzenekarokra ez általában nem jellemző, az első magyar fiúegyüttes tagjai mind valódi zenészek voltak. Nemcsók ’Csoki’ János, Dobi Sándor, Vilmányi ’Vilma’ Gábor és Varga Szabolcs olyan bandákban játszottak a Manhattan előtt, mint az Exotic, a Fix és a La Fontaine, így nem kis meglepetést váltott ki, amikor hirtelen táncoslábú popmacsókká vedlettek át.

1991-ben menedzserük, Környei Attila kivitte őket Münchenbe egy New Kids On The Block-koncertre, ezután határozták el, hogy megalapítják az első magyar fiúcsapatot. A szívdöglesztő srácok hamar a tinilányok kedvenceivé váltak, különösen a Geszti Péter által írt Rossz vagyok című sláger óriási sikere után. Még 1991-ben megjelent első nagylemezük, amit négy másik követett.

Népszerűségük az egekbe szökött, ám a kilencvenes évek közepe felé kezdett elfogyni az együttest addig jellemző lendület. Távozott a Manhattant sikeressé tévő menedzser, valamint Varga Szabolcs és Dobi Sándor. Az ő helyére érkezett Kelemen Tamás, vele kiegészülve trióként folytatta a csapat 2000-ig, amikor egy válogatásalbummal búcsút vettek rajongóiktól.

Kép: blikk.hu

2003-ban ismét összeálltak, ám egykori sikereiket már nem tudták megismételni. Csoki, Vilma és Kele a szintipop és a tánclépések helyett manapság újra hangszeres zenével próbálkozik, és elmondásuk szerint az sem zavarja őket, ha ezzel nem tudnak olyan széles rétegeket megszólítani. Dobi Sándor és Varga Szabolcs sem fordított hátat a muzsikálásnak, mindketten keresztény zenekarokban énekelnek.


 


Forrás: exoticzenekar.hu

Vilmányi Gábor: Saját utakon

Gondolom már sokan megkérdezték Tőled, hogy miért oszlott fel a Manhattan.



— Valóban sokan megkérdezték, de nem oszlott fel, ez egy tévedés. A csapatnak mára nem jutott vezető szerep a popszakmában, ezt mi is tudatosítottuk, s nem akartuk tovább tolni a szekeret. Most kipróbáljuk magunkat más területeken. Én jelentkeztem elsőként szólólemezzel, Csokinak is, Kelének is vannak tervei. Egyébként folyamatosan beszélgetünk a jövőről, mikor lesz érdemes ismét porondra lépni. Ez úgy két év távlatába tehető.

Annak idején az Exotic után a Manhattan elég nagy váltás volt az életedben. A megalakulás hírét a szakma elég vegyesen fogadta. Az egyik korabeli cikkben pl. éppen Téged emelnek ki, mondván elég nehéz elképzelni az Exotic gitárosát, Vilmányi Gábort, amint táncol a színpadon.

— Tulajdonképpen munkanélküli zenész lettem volna, ha nem jön a Manhattan. Saját elhatározásomból léptem ki az Exoticból, tehát az tévhit, hogy én a Manhattan miatt hagytam ott a csapatot, hiszen nem tudtam hova megyek, mi lesz velem. Ez volt az első lehetőség, ami jött. Abban az időben eléggé a padlón voltam, így szinte bármilyen felkérést, elvállaltam volna. Nekem ez kihívás volt. Amúgy utána még vagy egy évig álmodtam a gitárral. Ma már sajnálom, hogy azt az oldalamat elfelejtették.

Személy szerint melyik albumot tartod a legjobb Manhattan-albumnak? Én most titkon azt várom, hogy az „Ajándék" címűt nevezed meg.

— Azt nevezem meg. Én úgy gondolom, hogy ez a magyar popszakma egyik legigényesebb lemeze. Ezt mindig büszkén hallgatom, s elképzelhető, hogy 2010-ben fedezi fel magának a közönség. Mert ez egy időálló lemez. Azért nem lett olyan népszerű, mert a Manhattan cégér alatt egy teljesen más zenét szokott meg a közönség, akárcsak a szakma, továbbra is populáris zenét vártak tőlünk. A többségnek csalódást okozott, mivel nem azt kapta.

Hogy látod, mi az alapvető különbség a mostani fiúzeneka-rok, illetve a Manhattan között?

— Mindenképpen karakteresebb a maiaknál, és ezzel nem az újak érdemeit akarom csökkenteni. A Manhattanbe frontemberek, karizmatikus egyéniségek érkeztek.

A csapat legnagyobb slágereit tartalmazó album megjelenése után nem sokkal a Te szólólemezed is megjelent.
Régóta tervezted?

— Egy éve határoztam el, hogy szeretnék egy önálló lemezt. A dalok többsége a Manhattan nyolcadik albumára készült, ám úgy éreztem, ez a zene nem oda való, a Manhattan név alá nem lehet odahelyezni ezeket. Egytől egyig saját szerzeményekről van szó. Magamból akartam mutatni, a zeneszerzői, a szövegírói képességeimből, esetleg olyan dolgokat, melyeket eddig nem tárhattam a nyilvánosság elé, mert a Manhattan kötelezettségeket vont maga után, bizonyos korlátok között mozoghattunk.

Erre utal a cím is, „Az én hangom", mert ilyen címmel nincs dal a lemezen?

Erre is utal, tehát végre megmutathattam, hogy ki vagyok. Igazából az a célom, hogy ne feltétlenül ebből kelljen megélnem, mert az nagyon rossz, ha az embert ilyen szinten motiválja a megélhetés. Akkor el kell magát adnia, és én azt nem szeretem. Éppen ezért belevágtam egy zenéhez közeli vállalkozásba, ez az úgynevezett karaoke, amikor külföldi, vagy magyar slágerek ki vannak vetítve egy nagy videovetítővel egy sörözőben, az ember kezébe veszi a mikrofont és elénekel bármit, amit kiválaszt a vendég az esetekben akár ezer dalból. Ennek nagyon jó hatása van, fejleszti a nyelvtudást, az éneket és főleg, hogy ott lehetek a színpadon. Széles a repertoár, ugyanúgy megtalálható Phil Collins-dal, mint a régi Piramis-nóták, de rajzfilmslágerek is pl, a Vuk. Ez Budapesten nagy népszerűségnek örvend. Óriási buli.

Érintettük az Exotic együttest. Amikor legutóbb Sipos F. Tamással beszélgettem, nem zárta ki annak lehetőségét, hogy valamikor újjáalakul az Exotic, akár mindössze egy koncert erejéig.

— Együtt voltunk az egyik magyar kereskedelmi tévé „Ki vagyok én" című játékában, de külön csapatban. Aki ismeri, tudja, hogy a műsor elején mindenki tesz ígéretet. Én azt ajánlottam fel, ha veszítek összehozom az Exoticot legalább egy koncertre. Szerencsére veszítettem. Támogatókat már találtunk, nem kell sok ahhoz, hogy újra mind az öten megértsük egymást.

Csak koncertben gondolkodtok, vagy esetleg új lemez is készülhetne?

— Ebből van a nézeteltérés közöttünk, nem mindenki látja úgy, hogy kéne új lemez. Nem tudom, érdemes-e új dalokban gondolkodni, mindenki mással foglalkozik. Tamás is elment egy teljesen más zenei világba, a Tabár fivérek egy nagyon jól működő produceri irodát vezetnek, talán én vagyok az egyetlen, aki most a szólólemezen megőriztem egy picit az Exoticos hangvételt. Szóval mindenki másfajta zenét csinál, elfoglalt, így nem tudom, hogy motiválja-e őket az, hogy még egyszer megcsillogtassuk ezt a nevet. Ezeket a dolgokat kell tisztába tenni.

Tehát a beszélgetést befejezve, van esély arra, hogy a közeljövőben újra lesz Exotic, vagy legalábbis egy koncert, az meg szinte biztos, hogy a Manhattan is ujjáalakul.

— Nekem a legnagyobb álmom egy dupla koncert, hiszen az Exotic-korszak vége az volt, amikor én kiléptem a csapatból, és beléptem a Manhattanba. Dupla koncert az Exotic feloszlásának tizedik évfordulója, meg a Manhattan magalakulásának tizedik évfordulója kapcsán. Szóval ezzel a jópofa ötlettel össze lehetne hozni a kettőt. Mondjuk pénteken a régi felállású Manhattan, szombaton meg az Exotic. Nagy durranás lenne.


Forrás Ifi Magazin 2000

 



forrás: http://www.marothy.hu

Manhattan - Nem kell szégyellnünk magunkat

 
 
"Nem kell szégyellnünk magunkat"
 
A Manhattan együttes hat évvel ezelőtt készített utoljára lemezt. A Hetedik óta 2000-ben válogatásalbum látott napvilágot - lényegében ez volt a társulat búcsúja. Tavaly azonban Csoki, Kelemen Tamás és Vilmányi Gábor újra feltűnt a színpadokon. Sőt, az év végén új anyaggal jelentkezett a trió. Csokival a társulat teljes történetét próbáltuk felidézni, kitérve olyan kérdésekre is, amelyek a Manhattan-nel kapcsolatban a szakmát foglalkoztatták, azaz a popsajtóban sosem kerültek terítékre.
 
- 1991-ben nagy megrökönyödést keltettetek azzal, hogy négy rockzenész táncikáló fiúcsapatot hozott létre. Miért tettétek?
- Mondhatnám, hogy a pénz miatt - válaszol Csoki. - De így hazudnék egy kicsit. Jó, természetesen bíztam abban, hogy jobban fog menni a sorom, de ugyanakkor kihívást is jelentett a dolog. A történet úgy indult, hogy a menedzser Környei Attila megmutatta a New Kids On The Block egyik klipjét. Azonnal dobtam egy hátast, hogy ilyen nyálat nem csinálok. Attila azonban nem adta fel, elvitt minket Münchenbe, az amerikai csapat koncertjére. Ott kellett rájönnöm, a teljesen élő bulin, hogy tévedtem, ez nem nyál. Remekül éneklő és remekül táncoló fiúkat láttam, kiváló muzsikusokkal a háttérben. Az őrületes sikerük pedig lenyűgözött. Én is mindig erre vágytam.
- Ugyanakkor rátok inkább a haknik voltak jellemzők, nem az élő fellépések.
- Tévedsz, 1996-ig rengeteg igazi koncertünk volt. Dupla Parkszínpadok, színházak, vidéki sportcsarnokok - sokat nyomtunk élőben, még külföldön is. S így már rockosabb volt a produkció. Mert valóban mindannyian ebből a stílusból érkeztünk, Vilmányi Gábor, Dobi Sándor és Varga Szabolcs is. A később csatlakozott Kelemen Tamás is rockon nőtt fel.
- Most, hogy így mondod, beugrott a bulikról Vilma és Szabolcs kettőse, amikor a Dave Stewart - Candy Dulfer nótát nyomták, gitáron és szaxofonon. De ennek ellenére mégis csak az rémlik leginkább, hogy táncra perdültetek...
- Életem legkeményebb próbáin akkoriban vettem részt. Addig sosem táncoltam. Itt meg ugye nem csak azt kellett tenni, hanem még énekeltünk is közben. Nem egyszerű feladat.
- Óriási sikeretek volt, négy év alatt négy arany- és két platinalemezre tettetek szert. Mikor és miért jött a visszaesés?
- Előbb mi fáradtunk el, majd a közönség. Mert az emberek megérzik, ha már nem szívből, nem lelkesedésből zenél egy banda. Ráadásul egy sor változás történt, ami megviselt minket. Varga Szabolcs, majd Környei Attila, végül Dobi Sándor távozott. Igaz, érkezett Kele, aki nagy nyereség volt, hiszen nem csak énekes, hanem gitáros és zeneszerző is. De vele már nem tartott sokáig a történet. Csendben búcsúztunk - lezárásképp megcsináltuk a Best Of Manhattan albumot, s különösebb felhajtás nélkül leálltunk. Akkor úgy gondoltuk, hogy végleg.
- Miért tértetek vissza?
- Az elmúlt években mindhárman külön próbálkoztunk. Én például szólólemezt akartam készíteni. Előbb Kelével láttunk hozzá, majd miután valamiért nem akart beindulni ez a történet, Gáborral egy másik ötletet próbáltunk megvalósítani. Kedvenc Piramis dalaimat dolgozta volna fel. Két szám el is készült, megmutattam Révész Sándornak is, s ő azt mondta, szó lehet duettről, ha a menedzsere belemegy a dologba. Még kiadó is volt az anyagra, de időközben egyre többen kérdezték, miért nem csinálunk valamit együtt. A rajongói nyomás mellett a koncertszervezők is ránk találtak, s így szinte magától állt össze újra a Manhattan. Előbb egy bulit vállaltunk el, az jól sikerült, mertük vállalni a következőt, s így tovább. Csak augusztusban huszonhat fellépésünk volt! A jó fogadtatás hatására írtunk egy új dalt, ezzel állítottunk be a Polybasic Recordshoz. Ez az egy nóta is elég volt a szerződés aláírásához. S most itt van az Újra + újra című album.
- Mit gondolsz, mire lehet elég?
- Fogalmam sincs. Azt tudom, hogy sokkal nehezebb a dolgunk, mint az induláskor volt. Annak idején azonnal felkapott minket a média - igaz, később el is engedett, ami nekem a mai napig érthetetlen. 1995-ben jelent meg legjobb albumunk, az Ajándék. Rengeteget dolgoztunk rajta, s ez érződött is, teljesen rendben volt a zene és az ének is. Gondoltuk, ha az első lemez 186 ezer példányban ment el, akkor a sokkal jobban sikerült Ajándék még jobban fog fogyni. De nem: mindössze harmincezres eladást produkált, nagyrészt amiatt, hogy a médiát nem valamiért érdekelte.
- Nem lehetsz ilyen naiv! Komolyan azt gondolod, hogy a jobb zene népszerűbb lehet, mint a rosszabb?
- Tényleg ezt hittük, nyilván a belé fektetett, nagy mennyiségű munka hatására. Büszkék voltunk az anyagra, például az összetett vokálok felépítésére. Erre mit hallunk a rajongóktól: "Minek huhogtok annyit?" A közönségünk sokat adott nekünk, de időnként lelombozó megnyilvánulásokkal találkoztunk. Egyszer például, egy élő buli utáni beszélgetésen lelkesen kérdeztem a legkitartóbb rajongóktól, hogy ugye ez mennyivel jobb volt, mint az előző esti hakni a balástyai diszkóban. Ugyanolyan volt, válaszolták...
- Azt mondod, most nehezebb a dolgotok. Nyilván így van, már csak azért is, mert ma nehéz volna titeket fiúcsapatként eladni.
- Régen sem lehetett egyszerű. Huszonkilenc évesen lettem tinisztár - ez azért vicces, nem? Eszünkbe sem jut azt az utat követni. Már a hakni sem olyan, mint egykor. Gábor és Kele bedugja a gitárját az erősítőbe, s természetesen az ének is élőben megy. Végre nem kell szégyellnünk magunkat.
- Mi van a tánccal?
- Ne idegesíts! Ezzel már 1995-ben felhagytunk. Akkor, amikor kijött az Ajándék. Ma pedig zenekart idéz a felállásunk. Sőt, valódi zenekar áll a színpadon. Váry Zoltán dobol, Csík Pisti kongázik, Lőrincz Viktor basszusozik, Beke Márk billentyűs hangszereken játszik, Gábor és Kele gitározik az élő bulikon. Ma már én is inkább vagyok klasszikus értelemben vett zenekari énekes, nagyobb a szerepem, mint korábban volt, egy-egy dalt egyedül én énekelek.
- Változott a zenétek?
- Igyekszünk azt az utat követni, amiről az Ajándék relatív sikertelensége után letértünk. Persze akad egy-két könnyedebb dal az albumon, de amúgy olyan zenét csinálunk, amiben igazán jól érezzük magunkat. Nem érdekel minket, mi a trendi. A mai recepteket úgysem ismerjük, illetve nem is akarjuk megismerni. Az én két kedvencem a lemezről az Újra + újra és a Gondolj rám. Jól tükrözik, milyenek vagyunk ma. Nagyon szép lett Fehér Attila karácsonyi nótája, valamint van egy rockos dalunk is, az Édenkert.
- A régi szép idők emlékére?
- Egyrészt ezért, igen. De van egy másik oka is, hogy megcsináltuk. Talán nagyképűnek fogok tűnni, de most szeretnék teljesen őszinte lenni. Hallom a mai rockzenekarokat (nem feltétlenül magyarokat), s éppen csak a gitáros és az énekes rossz bennük... Meg akartuk mutatni, hogyan kéne rockot játszani. De ez csak kitérő, kirándulás az albumon.
- Hol készült a lemez?
- Gábor és Kele is otthon dolgozott, mindketten stúdiótulajdonosok. Az énekeket is így vettük fel, a keverés és a mastering pedig Gyulai Zsoltnál, a Peak Stúdióban zajlott. Dalírással együtt három hónap alatt kész lettünk. Leginkább azért, mert lelkesen vetettük bele magunkat a lemezkészítésbe. Gábor mondta, hogy tizenöt év alatt kiírta magát, mivel minden évben albumot kellett csinálnia. Az utóbbi öt évben feltöltődött, egymás után hozta a nótákat, Keléhez hasonlóan. Úgy tizennyolc dalból választottuk ki a lemezre került tizenegyet.
- Mivel viszonylag friss a fiúcsapatok divatja, még nem fordult elő, hogy bármelyik is újra összeálljon. Azaz nem ismerhetjük a régi rajongók reakcióját.
- Igen, idegen terepen mozgunk. Nem tudhatom, hogy a régi arcok megveszik-e úgy az új lemezünket, ahogyan én, az egykori Piramis-rajongó, rohanok a boltba, ha Révész új albummal áll elő. Bár az akkori tinilányok most már bizony harminc felé közelítenek, azaz nem kizárt, hogy bejön nekik a mai zenénk. Egyébként az a tény, hogy egyebek mellett a divatnak is köszönhettük a sikerünket, egykori naivitásom miatt elég későn esett le nekem. 1991-ben az év zenekarává választották a Manhattant, s nem értettem, miért, hiszen még alig tettünk le valamit az asztalra. Négy évvel később több alapunk lett volna az elismerésre, de akkor már nem kaptuk meg...
Mindenesetre - legyen bármilyen nehéz is most az út - feltétlenül örömteli, hogy azt csinálhatjuk, amit szeretünk. Nem kell alkalmazkodnunk senkihez és semmihez. Nyilván türelem és kitartás is szükségeltetik ahhoz, hogy újra sikeresek legyünk. De én optimista vagyok. Már csak azért is bizakodom, mert zenészek állnak mellettem a színpadon.

 


       
 

 

 

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Gigágá! Márton napján is gyertek a Mesetárba! Nemcsak libát, de kacsát is kaptok! Játsszatok velünk!    *****    A Nintendo a Nintendo Music-kal megint valami kiváló dolgot hozott létre! Alaposan nagyító alá vettem, az eredmény itt.    *****    Leanderek, Parfümök, Olajok, és Szépségápolási termékek! Használd a LEVI10 kupont és kapj 10% kedvezményt!Megnyitottunk    *****    Megjelent a Nintendo saját gyártású órája, a Nintendo Sound Clock Alarmo! Ha kíváncsi vagy, mit tud, itt olvashatsz róla    *****    Megnyílt a webáruházunk! Parfümök, Szépségápolási termékek, Olajok mind egy helyen! Nyitási akciók, siess mert limitált!    *****    Az általam legjobbnak vélt sportanimék listája itt olvasható. Top 10 Sportanime az Anime Odyssey-n!    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Megnyílt a webáruházunk! NYITÁSI AKCIÓK! Tusfürdõ+Fogkrém+Sampon+Izzadásgátló+multifunkcionális balzsam most csak 4.490!    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran!    *****    Veterán anime rajongók egyik kedvence a Vadmacska kommandó. Retrospektív cikket olvashatsz róla az Anime Odyssey blogban    *****    Parfümök, Olajok, Párologtatók mind egy weboldalon! Siess mert nyitási AKCIÓNK nem sokáig tart! Nagy kedvezmények várnak    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Aki érdeklõdik a horoszkópja után, az nem kíváncsi, hanem intelligens. Rendeld meg most és én segítek az értelmezésben!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött + napi agymenések és bölcseletek    *****    KARATE OKTATÁS *** kicsiknek és nagyoknak *** Budapest I. II. XII.kerületekben +36 70 779-55-77    *****    Augusztus 26-án Kutyák Világnapja! Gyertek a Mesetárba, és ünnepeljétek kutyás színezõkkel! Vau-vau!    *****    A horoszkóp elemzésed utáni érdeklõdés, nem kíváncsiság hanem intelligencia. Rendeld meg és nem fogod megbánni. Katt!!!    *****    Cikksorozatba kezdtem a PlayStation történelmérõl. Miért indult nehezen a Sony karrierje a konzoliparban?